میکرودرم ابریژن بهترین راه درمان خطوط و ترک های پوستی

آیا تا به حال به خطوط ممتد و باریک قرمز، بنفش، صورتی، یا جای زخم‌های  روی پوست خود دقت کرده‌اید؟ این خطوط حاصل کشیدگی پوست است که رنگ آنها می‌تواند در افراد مختلف براساس نوع و رنگ پوست در افراد مختلف، متفاوت باشد. کشیدگی سریع و شدید پوست با ایجاد اختلال در فرآیند تولید کلاژن، پروتئینی که پوست شما را سفت و منعطف می‌کند، باعث ایجاد خطوطی می‌شود که ظاهری نامناسب دارند. پوست کشیده شده در قسمت زیرین اپیدرم پاره می‌شود، الاستین این قسمت که باعث می‌شود انعطاف‌پذیری پوست به شکل اولیه‌اش برگردد از بین رفته است.

زنان و مردان از ظاهر ناخوشایند خطوط و ترک‌های روی پوست ناراضی هستند. تحقیقات نشان داده است که ۹۰ درصد از زنان باردار ترک خوردن پوست را تجربه می‌کنند، این در حالی است که ۷۰ درصد از زنانی که باردار نیستند نیز تحت تاثیر این خطوط قرار می‌گیرند. حدود ۴۰ درصد از مردان نیز از این عارضه رنج می‌برند. در دوران بلوغ از هر 10 دختر 7 نفر از آنها و از هر ۱۰ پسر ۴ نفر به علت تغییرات سریع هرمون و رشد سریع، پوست آنها ترک می‌خورد و خطوطی با ظاهر نامناسب روی پوست آنها تشکیل می‌شود.

 

درمان زود هنگام خطوط و ترک های بدن نقش بسیار مهمی در بهبود آن دارد و در بسیاری از موارد با گذشت زمان تاثیر درمان کاهش پیدا خواهد کرد. یکی از بهترین روش های درمان ترک های پوستی استفاده از روش میکرودرم ابریژن  است. کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر ابوالحسنیمجهز به پیشرفته ترین دستگاه میکرودرم آماده پذیرایی از بیماران به منظور درمان خطوط و ترک های پوستی می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره02122569006  و 02122581002  تماس بگیرید

علت ایجاد خطوط روی پوست


خطوط و ترک‌های پوست به علت کشش پوست و افزایش مقدار کورتیزون در سیستم بدن ایجاد می‌شوند. کورتیزون، هورمونی است که به طور طبیعی توسط غدد فوق کلیه تولید می‌شود. اما افزایش بیش از حد سطح این هورمون در بدن باعث می‌شود پوست خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری خود را از دست بدهد.

خطوط و ترک‌های پوستی در برخی شرایط کاملا طبیعی هستند:

 • در دوران بارداری پوست بدن در جهات مختلف کشیده می‌شود تا فضای کافی برای رشد جنین را فراهم کند، بنابراین کشش مداوم پوست در این دوران باعث ترک خوردن آن می‌شود و اکثر زنان باردار ترک خوردن پوست را تجربه می‌کنند.
 • پوست افرادی به سرعت وزن اضافه می‌کنند یا وزن کم می‌کنند ترک می‌خورد. معمولا نوجوانان پس از رشد سریع و ناگهانی متوجه خطوط و ترک‌های ایجاد شده روی پوست خود می‌شوند.
 • کرم‌های کورتیکو استروئید، انواع لوسیون‌ها، و برخی داروها با کاهش قابلیت کشسانی پوست باعث ترک خوردن آن می‌شوند.
 • سندروم کوشینگ، سندروم اهلرز – دنلوس، سندروم مارفان، و سایر اختلالات غدد فوق کلیه با افزایش سطح کورتیزون در بدن باعث ترک خوردن و ایجاد خطوط پوستی می‌شوند.

فاکتورهای خطر


موارد زیر شما را در معرض خطر بروز ترک و خطوط پوستی قرار می‌دهد:

 • جنسیت مونث
 • داشتن پوست سفید و روشن
 • داشتن سابقه خانوادگی ترک و خطوط پوستی
 • باردار بودن
 • داشتن سابقه زایمان نوزادان درشت یا دوقلو
 • داشتن اضافه وزن
 • افزایش یا کاهش شدید وزن
 • استفاده از داروهای کورتیکواستروئید.

کاربرد میکرودرم ابریژن در درمان ترک‌های پوستی


میکرودرم ابریژن یک روش ایمن و غیرجراحی برای رفع سلول‌های مرده پوست از بالاترین لایه آن است در این روش کل پوست در معرض کریستال‌های ریز اکسید آلومینیوم (ماده اصلی که برای فرایند جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد) قرار داده می‌شود. میکرودرم ابریژن در جلساتی که حدود ۳۰ تا 60دقیقه طول می‌کشد انجام می‌شود، این روش فاقد هرگونه درد است اما باعث حساسیت و گرم شدن پوست به علت از بین بردن ضخامت پوست می‌شود.

چگونه میکرودرم ابریژن باعث درمان ترک‌های پوست می‌شود؟


میکرودرم ابریژن می‌تواند به شیوه‌های متفاوتی به درمان خطوط و ترک‌های پوستی بپردازد. بعضی از آنها عبارتند از:

به خوبی باعث سائیده شدن لایه خارجی پوست می‌شود

میکرودرم ابریژن از کریستال‌های ریز اکسید آلومینیوم برای رفع سلول‌های مرده پوست از اپیدرم استفاده می‌کند. پوست شما دستخوش فرایند جوان‌سازی طبیعی سلول‌ها می‌شود و از شر سلول‌های مرده و آسیب‌دیده رها می‌شود، سپس سلول‌های جوان‌تر و جدید را جایگزین سلول‌های مرده می‌نماید. در پی بالا رفتن سن، سرعت فرآیند جوان‌سازی طبیعی پوست کاهش می‌یابد. به همین دلیل خطوط روی پوست نمایان می‌شوند. بنابراین انجام روش‌های جوان‌سازی پوست ضرورت می‌یابد. سایش پوست روشی برای رفع سلول‌های مرده پوست و جایگزین کردن آنها با سلول‌های سالم و جوان است. باید به خاطر داشته باشید که این روش در برخی موارد باعث بروز التهاب و حساسیت می‌شود، بنابراین استفاده از محصولات جوان‌سازی پوست که باعث حفظ طراوت آن می‌شوند اهمیت زیادی دارد، این محصولات به پوست کمک می‌کنند که فرایند التیام طبیعی سرعت یابد.

تحریک تولید الاستین و کلاژن


الاستین و کلاژن از ترکیبات مهم و ضروری بافت پوست محسوب می‌شوند. کلاژن باعث سفتی پوست، محافظ از پوست، و حفظ طراوت آن می‌شود، الاستین به حفظ خاصیت انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست کمک می‌کند. کلاژن در لایه‌های مختلف پوست وجود دارد اما بیشترین مقدار آن در غشاء میانی پوست یافت می‌شود، این در حالی است که الاستین به وفور در بخش میانی پوست وجود دارد. خطوط و ترک‌های پوستی به این معناست که در این نواحی به این ماده مهم نیاز بیشتری دارید. میکرودرم ابریژن به سائیدگی پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود پوست قادر به تولید کلاژن و الاستین بیشتری باشد. این روش زمانی کارآمدی و تاثیرگذلری بیشتری دارد که به تدریج روی پوست پیاده شود. بنابراین بهتر است در ابتدا یک بار در هفته این روش را اجرا کنید، سپس به تدریج در هفته‌های بعدی آن را به دو یا سه بار در هفته افزایش دهید. بهتر است برای افزایش تاثیرات میکرودرم ابریژن و افزایش تولید الاستین از کرم لایه‌بردار رتین‌آ استفاده کنید. همچنین می‌توانید به منظور افزایش تولید کلاژن به عنوان بخشی از فرآیند روزانه میکرودرم ابریژن  از سرم خانگی ویتامین سی استفاده نمائید.

میکرودرم ابریژن باعث بهبود جریان گردش خون و مایعات بدن می‌شود

میکرودرم ابریژن در اصل بر خارجی‌ترین لایه پوست تاثیر می‌گذارد، اما می‌تواند به بهبود جریان گردش خون و مایعات بدن نیز کمک کند - این دو عامل در نشان دادن ظاهر متفاوت پوست تاثیر بسیار زیادی دارند. گردش مناسب جریان خون از عوارض پوست مرده و بی‌جان که در پی فرایند پیر شدن و بالا رفتن سن ایجاد می‌شود جلوگیری می‌کند و به تسریع بهبود التهاب پوست کمک می‌نماید. هرچه وضعیت سلامت بدن در سطح بالاتری قرار داشته باشد، پوست نیز سالم‌تر، روشن‌تر، و بدون ترک‌خوردگی خواهد بود. سالم بودن بدن به رفع بافت‌های مرده و خطوط روی پوست کمک می‌کند. از سوی دیگر جریان داشتن مایعات در همه اعضای بدن و سلول‌ها ضروری است. سیستم لنفاوی بدن به رفع چربی‌های زائد که عامل اصلی ایجاد ترک و خطوط روی پوست هستند، کمک می‌کند.

میکرودرم ابریژن به بهبود رنگ، بافت، و انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند

قبل از شروع میکرودرم ابریژن، خطوط و ترک‌های پوستی کاملاً نمایان هستند، اما پس از چند جلسه، رنگ، بافت، و انعطاف‌پذیری پوست به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد در نتیجه خطوط و ترک‌های روی پوست کمتر مشخص خواهند بود. این روش در کنار لایه‌بردارهای شیمیایی مانند گلایکونیک اسید عملکرد بهتری دارد، این لایه‌بردار شیمیایی به از بین رفتن خطوط و ترک‌های پوستی کمک شایانی می‌کند. در مواردی که این لایه‌بردار تاثیر چندانی بر رفع خطوط و ترک‌های روی پوست نداشته باشد، به طور قابل توجهی باعث روشن شدن پوست می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است