روش وکیوم تراپی (اندرومولوژی)برای چربی زدایی حالت پوست پرتقالی پوست

اندرمولوژی (وکیوم تراپی) یک روش جدید موثر و بی‌خطر برای رهایی از سلولیت و تغییر شکل بدن بدون جراحی است. اندرومولوژی مکانیزم طبیعی بدن برای حذف مواد سمی اضافه را فعال می‌کند تا شکل و قابلیت ارتجاعی خود را بدست آورد و باعث لاغر شدن قابل ملاحظه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان شود.
اندرمولوژی بسیار بی‌خطر و موثر بوده و یک راه حل جایگزین طبیعی را برای داروهای پیچیده ارائه می‌کند. وکیوم تراپی برای سلولیت را می‌توان برای بخش‌های مختلفی از بدن بخصوص در نواحی متداول مانند بازوها، پاها، باسن و معده استفاده کرد.

چندین روش برای پایان دادن به سلولیت در کلینیک‌های زیبایی وجود دارند از جمله درمان سلولیت با استفاده از تکنولوژی وکیوم. وکیوم تراپی نه تنها ظاهر سلولیت را بهبود می‌بخشد بلکه باعث افزایش جریان خون، رفع دردهای عضلانی جزئی، بهبود ظاهر و درخشندگی پوست می‌گردد. متخصصین ما در کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر ابوالحسنی در اولین جلسه به شما جهت بررسی شدت سلولیت کمک می‌کنند و تعیین خواهد شد که کدام روش برای شما بهتر می‌باشد.
شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت رفع چربی و سلولیت با روش وکیوم تراپی با شماره‌های 02122569006  و 02122581002  تماس حاصل فرمایید.

مزایای روش وکیوم تراپیبرخی از محاسن استفاده از اندرمولوژی عبارتند از:

 • کاهش سلولیت
 • کاهش فرو رفتگی‌های عمیق
 • کاهش غیر یکنواختی پوست (پوست پرتقالی)
 • کاهش اندازه دور بدن
 • تحریک تولید کلاژن
 • افزایش متابولیسم
 • رفع احتباس آب
 • افزایش جریان لنفاوی و خون
 • سم زدایی
 • قبل یا بعد از درمان لیپوساکشن
 • خوش تراش کردن بدن (لیفت باسن، اصلاح خط کمر،‌خوش تراش کردن باسن، داخل و بیرون ران‌ها)
 • تسکین دردهای عضلانی جزئی (کمر درد، رگ به رگ شدن، خشکی، التهاب و درد شانه)

 

درمان وکیوم برای چه کسانی انجام می‌شود؟


بهترین متقاضیان برای درمان اندرمولوژی مردان و زنانی هستند که دارای وضعیت کلی سلامتی خوبی هستند، دارای شیوه زندگی فعالی می‌باشند و توقعات واقع بینانه‌ای دارند. این روش برای تمام درجات سلولیت و چربی موضعی انجام می‌شود.

اندرمولوژی چگونه کار می‌کند؟


اندرمولوژی یک روش علمی است که از اصول ماساژ فشار منفی استفاده می‌کند. دستگاه درمان اندرمولوژی مجهز به دو غلطک است که هر دو موتوری بوده و با حرکت روی چین بافت عمل ماساژ را انجام می‌دهد. بین غلطک‌ها یک محفظه مکش است که آسپیراسیون متغیری را به چین این بافت وارد می‌کند و جریان خون در این ناحیه را افزایش می‌دهد. با حرکت دادن سر وسیله‌ی درمان در جهات مختلف، پوست و لایه سلول چربی زیر پوستی حرکت داده شده و جریان خون بازیابی می‌شود. افزایش تخلیه لنفاوی سموم متابولیک را از بافت‌ها از بین می‌برد. افزایش اکسیژن و مواد مغذی باعث تحریک فرایند طبیعی بدن جهت از بین بردن چربی شده و سلول‌های چربی شروع به کوچک شدن می‌کنند. دیواره‌های بافت همبند با ملایمت کشیده می‌شوند که باعث تحریک سلول‌های بافت فیبری به منظور تولید کلاژن و الاستین با کیفیت بهتر و در نتیجه خوش فرم شدن بدن می‌گردد.

در طول یک جلسه اندرمولوژی چه اتفاقی می‌افتد؟در طول یک جلسه اندرمولوژی، روی یک میز درمان دراز می‌کشید و پزشک از تجهیزات مخصوصی برای ماساژ دادن و مکش در نواحی درمان استفاده می‌کند. این تجهیزات شبیه به دو پین غلتان بزرگ می‌باشند.
درمان حدود ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد که یک یا دو بار در هفته انجام می‌شود. در حین این درمان هیچ دردی را احساس نمی‌کنید و تنها مانند یک ماساژ عمقی است. بیماران در حین حرکت دستگاه روی ناحیه‌ی تحت درمان احساس آرامش خواهند داشت.

بعد از اندرمولوژی باید چه انتظاری داشت؟


درمان را می‌توان به صورت یک ماساژ عمقی بافت توصیف کرد. بعد از درمان، بیماران تشویق می‌شوند که محتاطانه‌تر غذا بخورند، با ملایمت ورزش کنند و روزانه دو لیتر آب بنوشند. مشابه با هر درمان دیگری نیاز به چندین جلسه خواهد بود.
در صورتی که فرد پایبند به برنامه باشد می‌توان انتظار ۸ تا ۱۲ کیلوگرم کاهش وزن را در ماه اول داشت.

مشاهده نتایج چقد زمان نیاز دارد؟


شما بعد از تنها یک جلسه درمان احساس شادابی، سبکی، جوانی و تندرستی خواهید داشت. حتی ممکن است متوجه شوید که لباس‌هایتان کمی برایتان گشادتر شده و پوست صاف‌تری دارید. این تاثیرات با هر جلسه درمان روی هم جمع می‌شوند و تغییرات قابل توجه‌تر شده و برای مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند. بطور کلی، در حدود جلسه‌ی چهارم متوجه تغییرات محسوس و قابل توجه می‌شوید.

آیا اندرمولوژی بی‌خطر است؟


اندرمولوژی و لیپوماساژ باید توسط پزشکان آموزش دیده و واجد شرایط انجام شوند. تنها عارضه جانبی احتمالی کبودی جزئی برای افراد با پوست بسیار حساس است. این عارضه در مقایسه با تاثیرات مثبت متعددی که این روش روی بدن دارد از جمله تسکین درد عضلانی، ناپدید شدن ترک‌های پوستی و بافت اسکار، احساس جوانی و آرامش بسیار جزئی است.

هزینه اندرومولوژی لاغری چقدر است؟


هزینه لاغری موضعی با روش وکیوم تراپی بر اساس این که کدام قسمت‌های بدن مورد درمان قرار می‌گیرد و همچنین اینکه به چند جلسه درمانی نیاز دارید مشخص می‌شود. قبل از استفاده از این روش می‌توانید درباره هزینه قطعی با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداولبرخی از سوالات رایج مردم درباره وکیوم تراپی (اندرومولوژی لاغری) عبارتند از:

چربی مقاوم چیست؟

تقریباً هر فردی با پاکت‌های چربی که نمی‌توان از شر آن خلاص شد آشنا است. فرقی ندارد که چقدر ورزش می‌کنید، غذاهای سالم می‌خورید و وزن سالم بدن خود را حفظ می‌کنید، اما پاکت‌های چربی موضعی همچنان مشکل‌زا می‌باشند.
یک توضیح احتمالی برای این موضوع این است که برخی از سلول‌های چربی دارای میزان بیشتری گیرنده بتا هستند و در سایر آنها گیرنده آلفا غالب است.
گیرنده‌های بتا بسیار پذیرنده‌ی وجود آدرنالین که در اثر ورزش کردن تولید می‌شود، هستند. تجزیه سلول چربی زمانی تشدید می‌شود که آدرنالین به گیرنده‌های بتا متصل می‌شود. نواحی چربی که گیرنده‌های بتا در آنجا غالب است به ورزش واکنش نشان داده و فردی که بطور منظم ورزش می‌کند متوجه نتایج قابل توجهی خواهد شد.
خلاف این برای نواحی چربی با گیرنده‌های آلفا صادق است. هنگامی که آدرنالین به گیرنده‌های آلفا متصل می‌شود، تجزیه چربی کند شده و چربی بیشتر جمع می‌شود. به همین دلیل است که برخی از افراد دچار مشکلاتی در این نواحی می‌شوند که واکنشی به ورزش منظم و مداوم نشان نمی‌دهند. این نواحی مشکل‌دار اغلب در اطراف باسن، شکم و بالای ران مشاهده می‌شوند.

سلولیت چیست؟

سلولیت طبیعی است اما به علت موقعیت آن در بین فیبرهای بافت همبند بصورت موج‌دار ظاهر می‌شود. سلولیت به پوست فشار وارد کرده و منجر به ایجاد چروک می‌گردد. نزدیک بودن آن به سطح پوست دلیل محسوس بودن آن نسبت به سایر چربی‌های بدن است. سلولیت بسیار متداول است و بر افراد با وزن‌های مختلف تاثیر می‌گذارد اما بیشتر در زنان رخ می‌دهد.
سلولیت بطور طبیعی ایجاد می‌شود، اما یک رژیم غذایی ضعیف، عدم ورزش، تغییرات هورمونی، کم آبی بدن و رژیم‌های سریع لاغری اغلب باعث بدتر شدن ظاهر آن می‌شوند. مراحل سلولیت عبارتند از:

 • مرحله ۱ سلولیت: سلولیت تنها زمانی که پوست خود را نیشگون می‌گیرید یا عضلات زیر پوست را منقبض می‌کنید قابل مشاهده است.
 • مرحله ۲ سلولیت: سلولیت هنگام ایستادن مشاهده می‌شود.
 • مرحله ۲ سلولیت:‌نه تنها هنگام ایستادن بلکه هنگام دراز کشیدن نیز سلولیت قابل مشاهده می‌باشد.

وکیوم تراپی چگونه سلولیت را از بین می‌برد؟

هدف اصلی اندرمولوژی درمان سوختگی‌ها با شل کردن بافت اسکار بوده است. اما وکیوم تراپی در بهبود ظاهر سلولیت نیز بسیار موثر است.
این درمان غیر تهاجمی بوده و از یک ابزار مکانیکی برای ماساژ، غلتاندن و کار با دست روی نواحی دچار سلولیت استفاده می‌کند. این امر موجب افزایش جریان خون، بهبود ظاهر پوست و کاهش تورفتگی‌های سلولیت می‌گردد. در نتیجه، اندرمولوژی باعث تشویق بدن برای دفع ضایعات سلولی از سیستم لنفاوی بصورت طبیعی نیز می‌شود.
بیشتر نواحی دارای سلولیت قابل مشاهده مانند شکم، کمر، بازو، پاها و صورت را می‌توان بطور موفقیت آمیزی با روش وکیوم تراپی درمان کرد.

چه زمانی باید درمان اندرمولوژی را انجام داد؟

با افزایش سن بخصوص در صورتی که از رژیم غذایی یویو استفاده شده باشد، قابلیت ارتجاعی پوست بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد و جاذبه زمین بطور مداوم بدن را به سمت پایین می‌کشد و در نتیجه مجموعه‌ی چربی‌های مقاوم و لایه‌های سلولیت موجود در ناخوشایندترین نواحی می‌توانند تلاش شما برای داشتن ظاهری مناسب را سرکوب کنند و این امر تاثیر منفی بر اعتماد بنفس و ظاهر فرد می‌گذارد.
حال با پیدایش روش اندرمولوژی، تقریباً هر بیماری می‌تواند متقاضی مناسبی برای کشیدگی و سفت کردن پوست خود باشد و هرچه جوان‌تر باشد نتیجه‌ی درمان نیز بهتر خواهد بود. هشت نفر از هر ۱۰ بیمار بعد از ۸ جلسه درمان متوجه بهبود چشمگیر می‌شوند اما نتایج نهایی بعد از ۲۰ جلسه قابل مشاهده خواهند بود.

آیا تمام انواع پوست بصورت بی‌خطر با وکیوم تراپی قابل درمان هستند؟

بله، تمام انواع پوست را می‌توان کاملاً بی‌خطر با روش اندرمولوژی درمان کرد.

در طول درمان بیمار چه حسی دارد؟

این روش مانند یک ماساژ روح بخش و آرامش بخش است. بسیاری از بیماران عنوان می‌کنند که حتی بهتر از ماساژ می‌باشد. غلتک‌های مکانیزه به آرامی و البته محکم پوست را با یک حرکت مکشی یا وکیوم مانند خم می‌کنند تا ذخایر چربی را از بین برده و جریان لنفاوی و خون افزایش یابد. فرایند دیگر حرکت ضربه زننده است که بسیار آرامش بخش می‌باشد زیرا امواج مرتعشی را در میان بافت‌ها ایجاد می‌کند که به بدن امکان دفع سموم، سفت کردن پوست و تخلیه مایعات را می‌دهد. این درمان باعث هیچ دردی نمی‌شود.

جلسات درمان چقدر طول می‌کشند؟

درمان استاندارد ۳۵ دقیقه برای بدن و ۳۰ دقیقه برای صورت می‌باشد.

چند جلسه نیاز خواهد بود؟

چند عامل بر نتیجه‌ی درمان تاثیر می‌گذارند. پزشکان توصیه به داشتن یک رژیم غذایی سالم،‌ورزش و مصرف آب کافی جهت تضمین کارکرد موثر سلول‌های چربی برای آزاد کردن چربی‌ها، قندها و سموم به دام افتاده می‌کنند. باید این موارد را در نظر گرفت: چه مدت دچار سلولیت بوده‌اید؟ آیا در ابتدای ظاهر شدن آن نوجوان بودید؟ آیا در حین یا بعد از بارداری ظاهر شده است؟ آیا همیشه دچار چربی‌هایی در باسن خود بوده‌اید؟ آیا چربی موجود در قسمت میانی بدن با افزایش سن، بارداری یا داشتن یک رژیم غذایی ضعیف بدتر شده است؟ بطور کلی این فرایند احتمالاً طی چندین سال اتفاق افتاده است و بنابراین تجزیه‌ی چربی‌های سرسخت و سلولیت، بازیابی جریان خون در نواحی غیر متحرک و آزاد شدن سموم زمان می‌برد.
معمولاً ۱۵ تا ۲۰ جلسه درمان طی یک دوره‌ی ۵ هفته‌ای بسته به سن، شکل بدن، نوع و درجه سلولیت نیاز است. بیماران یک یا دو درمان ۳۵ تا ۴۵ دقیقه‌ای را در هفته خواهند داشت. یک درمان نگهدارنده یک بار در ماه به معنی تداوم بهبود نتایج می‌باشد. در صورتی که لیپوماساژ به جلسات شما اضافه شود، می‌توان انتظار دستیابی به نتایج سریع‌تر را داشت و ۸ تا ۱۰ جلسه درمان معمولاً برای کاهش سلولیت و چربی‌های مقاوم کافی می‌باشد.

بهبودی بعد از وکیوم تراپی چقدر طول می‌کشد؟

نیاز به هیچ زمانی نیست و شما می‌توانید بلافاصله بعد از درمان فعالیت‌های کاری یا معمول خود را از سر بگیرید.

در طول جلسات درمان چه لباسی باید پوشید؟

در طول درمان یک لباس تنگ به نام لباس اندرمو را در کل جلسات می‌پوشید. این لباس برای پوشاندن بدن و رعایت بهداشت پوشیده می‌شود.

آیا درمان برای مردان نیز موثر است؟

قطعاً. با وجود اینکه مردان زیاد مستعد ابتلا به سلولیت نیستند، اما ممکن است پوستی شل داشته باشند یا چربی در زیر پوست آنها به دام افتاده باشد که با اندرمولوژی قابل بهبود است. تجربه پزشکی نشان دهنده‌ی نتایج عالی برای نواحی مشکل‌دار مانند پهلوها و بافت سینه‌ای می‌باشد. این روش برای یکنواخت کردن پوست بسیار مناسب بوده و بطور کلی به عنوان بهترین انتخاب جهت درمان پوست شل بعد از کاهش وزن در نظر گرفته می‌شود.

آیا نتایج دائمی هستند؟

اگر عواملی که در ابتدا باعث مشکل شده‌اند تغییر نکنند، بافت مجدداً به حالت قبل از درمان اندرمولوژی باز خواهد گشت. ورزش منظم، رژیم غذایی متعادل و چند جلسه درمان نگهدارنده در ماه برای کمک به حفظ نتایج توصیه می‌شود.

آیا هر فردی می‌تواند درمان را انجام دهد؟

خیر. این روش برای زنان باردار یا افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، افراد دچار بیماری گردش خون یا عروقی، سرطان فعال و نیز بیماری‌های پیشرونده عفونی و ایدز قابل استفاده نیست.

لیپوماساژ چیست و چه تفاوتی با وکیوم تراپی دارد؟

لیپوماساژ یک روش دیگر برای رفع سلولیت است. بر اساس همان مکانیزم حرکتی که روش اندرمولوژی را موثر می‌کند، لیپوماساژ یک روش قدرتمندتر برای صاف کردن،‌خوش فرم کردن و تراش دادن بافت‌های بدن می‌باشد. دستگاه مورد استفاده برای انجام لیپوماساژ بطور منحصر بفرد برای برطرف کردن سلولیت در مراحل پیشرفته طراحی شده است. در صورتی که سلولیت شما به درمان‌های دیگر مقاومت نشان داده باشد و یا بسیار شدید باشد، در این صورت ممکن است روش لیپوماساژ انتخاب مناسبی برای شما باشد.

چگونه می‌توان فهمید که کدام درمان مناسب‌تر است؟

انتخابی که شما بین اندرمولوژی یا لیپوماساژ می‌کنید تا حد زیادی بستگی به شدت سلولیت دارد.
سلولیت طی یک سری مراحل قابل پیش‌بینی از حالت خفیف تا شدید پیشرفت می‌کند. در صورتی که سلولیت شدت کمتری داشته باشد، احتمالاً نتایج رضایت بخشی را از وکیوم تراپی خواهید داشت.
اگر سلولیت به مرحله‌ی پیشرفته رسیده باشد، می‌توان جهت دستیابی به بهترین نتایج احتمالی لیپوماساژ را در نظر گرفت.

آیا اندرمولوژی را می‌توان با درمان‌های دیگر ترکیب کرد؟

سلولیت دارای انواع و درجات مختلفی است و از این رو موفقیت در مقابله با سلولیت نیاز به ترکیبی از درمان‌ها دارد که شامل تخلیه لنفاوی، کاهش سلول‌های چربی، کشیدگی بافت همبند و تحریک کلاژن می‌باشند.
اندرمولوژی بطور متداول جهت دستیابی به بهترین نتایج همراه با لیپوماساژ انجام می‌شود. ۳۰ دقیقه اولیه شامل روش اندرمولوژی بوده و درمان با انجام لیپوماساژ هدف‌دار به اتمام می‌رسد.
با ترکیبی از درمان‌ها، طی ۳ تا ۶ ماه پزشک می‌تواند یک بدن نسبتاً خوب را به یک بدن عالی، لاغر اندام، سفت، صاف و خوش فرم تبدیل کند.

تفاوت بین اندرمولوژی و لیپوساکشن چیست؟

درمان‌های اندرمولوژی یا وکیوم تراپی غیر تهاجمی بوده و باعث بهبود سلامتی بافت همبند می‌شوند. لیپوساکشن یک روش جراحی تهاجمی‌تر است که هدف آن برداشتن بافت چربی عمقی از یک ناحیه می‌باشد. پزشکان اغلب درمان‌های اندرمولوژی را همراه با لیپوساکشن توصیه می‌کنند تا آسیب ناشی از زخم و التهاب درمان به حداقل رسیده و سلامتی بافت‌ها افزایش یابد.

به این پست امتیاز دهید.
روش وکیوم تراپی (اندرومولوژی)برای چربی زدایی حالت پوست پرتقالی پوست
5 از 1 رای