کویتیشن برای لاغری موضعی؛ مراحل، مزایا و هزینه

اولتراسونیک کویتیشن برای در هم گسیختن دیوارهای سلولی چربی که باعث می‌شوند سلول‌های چربی محتوایشان را در فضاهای مایع بدن شما ترشح کنند از امواج و فرکانس‌های صوتی استفاده می‌کند. از آنجا، سیستم لنفاوی شما این مواد زائد را بر می‌دارد (چربی شل) و شروع به گردش آن از طریق بدن می‌کند تا این که توسط کبد پردازش شود و از طریق عرق، ادرار و مدفوع خارج شود. برخلاف درمان‌های جراحی برای از دست دادن چربی، با کویتیشن لاغری هیچ درد، زخم، خونریزی و هیچ گونه خطر عفونت یا استراحت مورد نیاز برای بهبودی وجود ندارد. نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند، با این حال کل فرآیند می‌تواند چندین روز طول بکشد و شما در این زمان همچنان نتایج را تجربه خواهید کرد.

اگر به دنبال راهی برای رهایی از چاقی موضعی در بدن خود هستید متخصصین ما پس از بررسی شرایط بدنی شما بهترین روش لاغری را به شما پیشنهاد می‌دهند. کلینیک کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر ابوالحسنی مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات در زمینه لاغری موضعی مانند دستگاه کویتیشن لاغری و با بهره‌مندی از دانش روز متخصصان خود آماده ارائه انواع خدمات لاغری به شما عزیزان می‌باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02122569006  و 02122581002  تماس بگیرید.

مزایای کویتیشن لاغری


کویتیشن لاغری مزایای بسیاری دارد از جمله:

 • درمان غیر تهاجمی
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • بدون نیاز به بی‌هوشی
 • نسبت به روش‌های جراحی (بای پس معده، لیپوساکشن) بدون زخم است.
 • چربی از طریق فرایند طبیعی حذف می‌شود که فرایند گردش خون و گردش لنفاوی را بهبود می‌بخشد.
 • مدت زمان جلسات تنها نیاز به 40 دقیقه دارد.
 • کاهش چربی
 • کاهش سلولیت، یک درمان عالی برای سلولیت و روند تنگ شدن بافت همبند
 • فرم دادن و کانتور کردن بدن
 • سفت کردن و جوان سازی پوست، بهبود قابلیت ارتجاعی و خاصیت کشسانی

متقاضیان


بهترین متقاضیان برای روش کویتیشن لاغری مردان و زنان سالم هستند که دارای اضافه وزن می‌باشند و مایل هستند بین 3 تا 50 کیلو وزن از دست بدهند. در صورتی که باردار هستید یا پرستارید یا از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنید، یا اگر دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب یا ایمپلنت‌های فلزی یا کلوئید دارید، اگر اخیرا جراحی‌ داشته‌اید، یا عارضه‌های سلامتی شدید مانند دیابت، بیماری قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون بالا یا پایین غیر طبیعی، هموفیلی، ترومبوزیس، فلبیت، سل، عفونت فعلی یا بیماری عفونی، کمبودهای سیستم ایمنی یا سیستم لنفاوی آسیب دیده دارید، متقاضی مناسبی برای این روش نمی‌باشید.

نواحی که می‌توانند درمان شوند


 • بالای بازوها
 • شکم
 • کمر یا پهلوها
 • داخل زانوها
 • ران‎
 • باسن

آمادگی


حداقل 1.5 تا 2 لیتر (2-3 لیوان) آب در روز، یک هفته قبل از درمان خود بنوشید. ناحیه‌ای را که می‌خواهید درمان کنید انتخاب کنید و هر روز و هر شب بطور کامل ناحیه را مرطوب کنید. آبرسانی کمک می‌کند که درمان بیشتر موفقیت‌آمیز باشد.

فرآیند عمل کویتیشن لاغری


این روش با اندازه‌گیری محیط نواحی مورد هدف بدن شروع می‌شود، دستگاه اولتراسونیک مستقیما به نواحی خاصی از پوست پس از استفاده از ژل اعمال می‌شود، همچنان با حرکات دایره‌ای اپلیکاتور در محل درمان ادامه می‌یابد، برای یک جلسه دسته‌ی رادیو فرکانس استفاده می‌شود که به آرامی در ناحیه مورد هدف چرخیده می‌شود، و امواج رادیویی را به پوست انتقال می‌دهد، و بدون سوزاندن سطح پوست آن را 40 تا 50 درجه سانتی گراد گرم می‌کند. حرارت باعث انقباض الیاف کلاژن می‌شود تا بلافاصله پوست سفت شود. سپس با یک اندازه‌گیری محیطی دیگر درمان به پایان می‌رسد.

بهبودی


روش کویتیشن لاغری کاملا بدون درد و است و پس از درمان نیازی به استراحت برای بهبودی نیست. درمان گرم، آرام‌بخش و بسیار لذت بخش، مانند ماساژ سنگ داغ است. شما می‌توانید در طول ناهار خود یک درمان انجام دهید و سپس بلافاصله پس از آن به کار خود باز گردید. برای اطمینان از بهترین نتایج با این درمان، شما باید توصیه‌های توجه و مواظبت در مرحلهء نقاهت را دنبال کنید:

 • پس از درمان در روز حداقل 2 لیتر آب بنوشید (نوشیدنی غیر الکلی، نوشابه، آب میوه یا چای آب نیستند)
 • شما نباید یک ساعت بعد از درمان چیزی بخورید.
 • در طول 48 ساعت پس از درمان کافئین مصرف نکنید.
 • روزانه برای تحریک حرکت لنفاوی از لیف پوست خشک استفاده کنید (درمانگر شما به شما نشان می‌دهد که چگونه این کار را انجام دهید).
 • پس از درمان، دوش آب داغ (آب گرم خوب است)، آبگرم یا سونا نداشته باشید.
 • برای بهترین نتایج، رژیم بدون چربی، کم نشاسته و کم قند را دنبال کنید.
 • پس از درمان برای تحریک حرکت لنفاوی حداقل 20 دقیقه ورزش کنید.

نتایج


نتایج با کویتیشن لاغری بسته به اینکه چقدر چربی وجود دارد، و چربی چقدر متراکم و غلیظ است، چقدر هیدراته هستید، چقدر لنفاوی شما گردش دارد، و غیره، متفاوت است. چربی نابالغ، سبک و نرم بسیار ساده‌تر از چربی‌های بالغ، متراکم و غلیظ حذف می‌شود و مایع لنفاوی رقیق نتایج سریع‌تری نسبت به مایعات چسبنده و غلیط ایجاد می‌کند.

هر چند وقت یک‌بار باید کویتیشن لاغری را انجام داد؟


شما می‌توانید درمان کویتیشن لاغری را هر 3 روز با اطمینان و بدون خطر انجام دهید. البته، هرچه بیشتر درمان‌های خود را انجام دهید، سریع‌تر و به نتایج دائمی دست خواهید یافت. شما همچنین می‌توانید هر 3 روز یک بار با اطمینان درمان‌های لاغری اولتراسونیک را انجام دهید؛ با این حال، از آنجا که نتایج موقت است، شما باید یک سری درمان‌ را در یک دوره کوتاه مدت داشته باشید، و هر چند هفته به منظور ادامه داشتن نتایج باید درمان‌های مداوم را ادامه دهید.

در هر جلسه درمان چقدر از بدنم تحت درمان کویتیشن لاغری قرار می‌گیرد؟


یک تک جلسه‌ی درمان 30 دقیقه‌ای می‌تواند نواحی با اندازه‌ی شکم، داخل، جلو و بیرون ران‌ها، باسن و کمر را پوشش دهد. نواحی کوچک‌تر از جمله غبغب و گوشت شل و آویزان قسمت بالای بازوها می‌توانند با هم تحت درمان قرار گیرند. ما تمرکز بر حداقل 3درمان را برای یک ناحیه واحد قبل از رفتن به ناحیه‌ی دیگر توصیه می‌کنیم، بنابراین نتایج آشکار ممکن است سریع‌تر به دست آیند.

چند درمان کامل کویتیشن لاغری نیاز دارم؟


پاسخ به این سوال بسیار متفاوت است، زیرا عوامل بسیاری وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، شما باید در نظر بگیرید چقدر چربی می‌خواهید از بین برود، چربی‌ها چقدر آنجا بوده‌اند، و اینکه چربی‌ها چقدر غلیظ و متراکم هستند، و غیره. به طور معمول، یک بیمار بعد از بارداری که مایل به از بین بردن بقایای زایمان از جمله پهلوها و شکم است، ممکن است نیاز به 3 تا 6 جلسه درمان شکم داشته باشد، در حالی که فردی که چندین سال کمی چاق بوده است، ممکن است نیاز به 2 تا 3 جلسه درمان داشته باشد.

آیا می‌توانم با کویتیشن لاغری وزن کم کنم؟


کویتیشن لاغری نه درمانی برای چاقی است و نه روشی برای کاهش وزن. بلکه یک روش برای تغییر شکل بدن است. به ویژه روشی برای کاهش بافت‌های چربی موضعی که در برابر ورزش در اطراف شکم (پهلوها)، باسن و ران‌ها، که به راحتی با رژیم غذایی ساده و ورزش از بین نمی‌روند مقاوم است، در نظر گرفته شده است.

عوارض جانبی


در حالی که عوارض جانبی به ندرت گزارش می شوند، گاهی اوقات رخ می‌دهند و معمولا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • قرمزی یا سوزش جزئی پوست که در عرض چند ساعت از بین می‌رود.
 • افزایش تشنگی (که نیاز به افزایش مصرف آب را بسیار ساده‌تر می‌کند)
 • سر درد جزئی چند ساعت پس از درمان شروع می‌شود (به احتمال زیاد به علت انتشار سموم از سلول‌های چربی)
 • همچنین امکان افزایش انرژی وجود دارد، زیرا بدن به طور طبیعی تلاش می‌کند از برخی از ذخایر انرژی آزاد شده از چربی استفاده کند.

هزینه‌ها


میزان هزینه‌های مربوط به کویتیشن لاغری به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به تخصص و تجربه پزشک، تعداد و وسعت نواحی تحت درمان و هزینه‌های مربوط به محل انجام درمان اشاره کرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی میزان دقیق هزینه‌های مربوط به لاغری موضعی با کویتیشن می‌توانید با پزشک معالج خود مشورت کنید.

به این پست امتیاز دهید.
کویتیشن برای لاغری موضعی؛ مراحل، مزایا و هزینه
3.33 از 3 رای