مزایای لیزر نسبت به اپیلاسیون و شیو برای خلاصی از موهای زائد چیست؟

مزایای-لیزر1

اگر به دنبال راهی برای رفع موهای زائد صورت یا بدن خود هستید،روش‌های مختلفی از موم و تیغ گرفته تا روشی دائمی تر مانند لیزر موهای زائد در دسترس شماست.این درمان پرطرفدار از طریق تابش نور کاملا متمرکز به‌روی پوست انجام شده و این نور توسط ملانین فولیکول مو جذب می شود و گرمای آن، فولیکول را از بین برده و مو دیگر رشد نخواهد کرد.به‌دلیل چرخه رشد مو، بیمار به چند جلسه درمان نیاز دارد، اما نتیجه کار دائمی است که با اینکار می‌توانید در پول و زمان خود صرفه جویی کرده و دیگر نگران موهای زائد خود نباشید.

وقتی درباره رفع موهای زائد بدن صحبت می‌کنیم گزینه‌های متنوعی برای انجام این‌کار وجود دارد. روشی که به تازگی در دسترس عموم قرار دارد، لیزر موهای زائد است که مزایای آن نسبت به عوارضش بسیار بیش‌تر است.لیزر موهای زائد یک روش کاملاً موفق برای از بین بردن طولانی مدت موها است. روشی مطمئن که توسط هزاران نفر برای رفع و کاهش رشد موهای زائد مورد استفاده قرار می‌گیرد .

اگر به دنبال روشی سالم اما همیشگی برای رهایی از موهای زائد بدن و صورت خود هستید، توصیه می‌شود لیزر را به عنوان اولین گزینه مورد بررسی قرار دهید. پزشک متخصص در کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر ابوالحسنی آماده است تا به تمامی سوالات شما درباره از بین بردن موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر، پاسخ دهد. برای رزرو وقت مشاوره می توانید با شماره تلفن 02122569006  و 02122581002  تماس حاصل فرمایید.همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام CbA6sUB4TqaL-hlsNz0TWw@ مراجعه کنید.

روش کار لیزر موهای زائد


مزایای-لیزر2

لیزر موهای زائد از رنگ‌دانه بدن به نام ملانین استفاده می‌کند. رنگ پوست،چشم و موهای ما به دلیل وجود ملانین است. ملانین همچنین ما را از تابش خطرناک نور خورشید حفظ می‌کند . مثلا در یک روز آفتابی، ملانین پوست اشعه مضر UV  خورشید را قبل از این‌که در عمق پوست نفوذ کند، به خود جذب می‌کند.ملانین مو نیز همین کار را انجام می‌دهد. چه در برابر اشعه خورشید و یا اشعه کوتاه لیزر، ملانین تابش را به خود جذب می‌کندو برخلاف نور معمولی که از طول موج ها و رنگ های مختلف بوجود آمده است،اشعه لیزر فقط دارای یک طول موج است. این طول موج ها بطور هماهنگ در یک جهت حرکت می‌کنند و یک تابش نور باریک را ایجاد کرده که می تواند روی یک نقطه کوچک متمرکز شود که نتیجه کار، یک انرژی متمرکز و بسیار قوی است.همچنان که ملانین مو انرژی لیزر را جذب می‌کند، تا حدود 212 درجه فارنهایت گرم می‌شود. آب آن بخار شده و  ملانین سوخته و دود کوچکی که پرلیزر نامیده میشود را ایجاد می‌کند.گرچه دور از عقل به نظر می‌رسد که بدن را مورد هجوم تابش اشعه متمرکز لیزر قرار دهیم، اما لیزر موهای زائد تا زمانی که بدرستی انجام شود، یک روش مطمئن است. انتظار نداشته باشید که در یک جلسه تمام بدن را لیزر کنید. بدن شما در هر بار مقدار کمی اشعه لیزر را می‌تواند تحمل کند.این درمان برای افرادی که دارای پوست روشن(که ملانین کمی دارد) و موهای تیره(که ملانین زیادی دارد)هستند،بهترین نتیجه را خواهد داشت؛ملانین مو تابش لیزر را از پوست دور می‌کند.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟


مزایای-لیزر3

لیزر موهای زائد با مزایای متعددی همراه است که عبارت‌اند از:

در مقایسه با دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد که فقط برای چند روز یا چند ماه موثر هستند، لیزر موهای زائد راه حلی با دوام زیاد است. دریافت یک سری درمان‌های متوالی، به طور کلی هر از 4 تا 6 هفته، و برای یک دوره زمانی که توسط پزشک تعیین می‌شود، مهم‌ترین اصل برای اطمینان از دائمی بودن درمان است. همچنان که جلسات درمان ادامه می‌یابد، کاملاً مشخص خواهد بود که موهای بدن بطور آشکارا کم شده و موهای باقی مانده بسیار نازک‌تر و روشن‌تر خواهند بود.

گرچه هرکس آستانه تحمل مختلفی دارد، اما به طور کلی لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش‌های موجود بدون درد است. نواحی خاصی از بدن ممکن است حساس باشند اما یک وسیله خنک کننده می تواند به کاهش ناراحتی حین درمان کمک کرده و از لایه بالایی پوست محافظت کند.

موم انداختن، تراشیدن و کندن موها می تواند دردناک و وقت‌گیر باشد. برای بیمارانی که به دنبال روشی هستند که با دیگر برنامه‌های آن‌ها تداخل نداشته باشد،لیزر موهای زائد روشی ایده‌آل است. لیزر بسیار سریع عمل کرده و هم‌زمان چندین مو را از بین می‌برد، که برای درمان نواحی بزرگ بدن نسبتاً سریع می‌باشد. درمان نواحی کوچک‌تر بدن می‌تواند حدود چند دقیقه طول بکشد و در نواحی بزرگ‌تر هرجلسه درمان حدود 15 تا 30 دقیقه خواهد بود.

برای درمان موهای زائد با لیزر، نیازی به وجود مو در سطح پوست نیست. در واقع، قبل از جلسه درمان باید موها را تراشیده تا از سوختن موی سطح پوست جلوگیری کنید. به این معنی که،در بین جلسات که منتظر نتیجه درمان هستید، می‌توانید موهای زائد تازه رشد کرده را بتراشید، برخلاف موم و دیگر روش‌ها که موی سطح پوست باید به اندازه کافی بلند باشد.

اغلب پس از موم، کندن و تراشیدن مو، موهای زیر پوستی حلقه شده یا در زیر پوست رشد می‌کنند، که معمولاً نقاط کوچک قرمز رنگی به نام جوش‌های بعد از تیغ ایجاد می‌شود. زمانی@که این جوش ها ملتهب شده یا عفونی می‌شوند، به این مشکل فولیکولیت می‌گویند.با اینکه فولیکولیت و جوش‌های بعد از تیغ خطرناک نیستند و در اکثر مواقع خود بخود برطرف می‌شوند، اما می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و سوزش پوست شوند. لیزر موهای زائد روشی برای کاهش موهای زیر پوستی است. لیزر برخلاف تراشیدن و موم، برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن، باعث قطع موها بصورت پراکنده و ناجور نمی‌‌شود. بنابراین احتمال رشد موهای زیر پوستی و حلقه شده کاهش می‌یابد. وقتی موهای رشد کرده در فواصل جلسات درمانی کم‌تر و نازک‌تر میشود،این تغییر بافتی احتمال بروز این مشکل را کم می‌کند.

لیزر موهای زائد دقیقا فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهد.مناسب بودن لیزر برای درمان افرادی با رنگ پوست تیره، یکی از فواید آن نسبت به نور پالس شدید(IPL) است. دقت این کار همچنین به این معنی است که شما هر چه سریع‌تر نتیجه آن‌را خواهید دید.

مانند دیگر روش‌های درمانی ، لیزر موهای زائد زمانی روش مطمئنی خواهد بود که به‌درستی انجام شود. بعد از درمان ممکن است بطور موقت احساس ناراحتی ، قرمزی و تورم داشته باشید، و بطور کلی این مشکل چند ساعت بعد برطرف خواهد شد. همچنین بعد از درمان ممکن است پوست به طور موقت روشن‌تر یا تیره‌تر شود.

اول اینکه در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی خواهد شد. به این فکر کنید که چه هزینه‌های صرف رفتن به سالن‌های زیبایی برای موم انداختن پاهایتان کرده یا چقدر برای تیغ و کرم‌های موبر پول پرداخت می‌کنید. وقتی که با هزینه دیگر روشهای از بین بردن موهای زائد مقایسه می‌کنید،متوجه می‌شوید که لیزر موهای زائد در دراز مدت چقدر مقرون به‌صرفه خواهد بود. علاوه بر این ، وقتی فواید و هزینه را باهم مقایسه کنید، کاملاً واضح است که نتیجه لیزر موهای زائد بسیار بهتر از دیگر گزینه‌های موجود است .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است