رفع موهای زائد زیر بغل با دستگاه لیزر:روش ممتاز نسبت به موم و شیو

لیزرها از یک پرتو شدید نور برای حذف دائم مو یا اسکار از بدن استفاده می‌کنند. در طول حذف موها، پالس لیزری به فولیکول مو وارد می‌شود، که فولیکول را می‌سوزاند و از رشد مو جلوگیری می‌کند. لیزرها همچنین برای حذف برخی از انواع جای زخم استفاده می‌شوند و یک لایه سالم پوستی در زیر آن را آشکار می‌کنند. درمان لیزر برای همه مناسب نیست. این درمان برای افراد دارای پوست نسبتا لطیف و بور به بهترین شکل عمل می‌کند و ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه چندین درمان لازم باشد. هنگام استفاده از لیزر در زیر بغل، فرد متخصص باید مراقبت‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از عوارض جانبی بالقوه انجام دهد.

لیزر موهای زائد با متمرکز کردن یک پالس لیزری به طور مستقیم به موهای زیر بغل عمل می‌کند. نور لیزر در طول موج مشخص تنظیم می‌شود، بنابراین ملانین تیره در موها را هدف قرار می‌دهد اما پوست را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. نور لیزر به ریشه مو و به سمت فولیکول حرکت می‌کند و از رشد مو در آینده جلوگیری می‌کند.اثربخشی لیزر موها بستگی به رنگ و ضخامت مو و همچنین رنگ پوست شما دارد. رویکرد "یک اندازه برای همه" موهای زیر بغل را حذف نخواهد کرد، بنابراین برای پزشک مهم است.برای رزرو وقت مشاوره با پزشک در کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر ابوالحسنی می‌توانید با شماره های  02122569006  و 02122581002  تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیزر موهای زائد نسبت به انواع دیگر روش‌ها


چند مورد از مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل عبارت اند از:

  • یکی از بزرگترین مزایای استفاده از لیزر موهای زیر بغل، کاهش دادن موهای درحال رشد ناخوشایند است.
  • در طولانی مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی می‌شود، به جای اینکه موهایتان را موم بی‌اندازید یا اصلاح کنید، زیرا لیزر موها باعث کاهش دائمی موها می‌شود.
  • عرق زیر بغل را کاهش می‌دهد زیرا کاهش مو باعث ایجاد راحتی بیشتر در ورزش و تمرینات می‌شود
  • تیرگی که معمولا بعد از اصلاح دیده می‌شود را به حداقل می‌رساند

در مقایسه با موم انداختن و تیغ کشیدن


موها پس از اصلاح زیر بغل، سریع رشد می‌کنند. بنابراین، شما باید به طور منظم و مکررا موهای زیر بغل را تیغ بکشید تا زیر بغل را بدون مو نگه دارید. با این حال، اصلاح مداوم برای پوست مناسب نیست. این کار ممکن است به زیر بغل آسیب برساند، باعث ایجاد برجستگی و موهای زیر پوستی می‌شود. از سوی دیگر، موم انداختن زیر بغل می‌تواند ناخوشایند باشد. برای انجام وکس، نیاز است موهای زیر بغل فرد به اندازه خاصی برسند، بنابراین افراد مجبور می‌شوند تا زمان برداشتن موها، زیر بغل خود را بپوشانند. با انجام لیزر موهای زائد، بیماران می‌توانند زیر بغل خود را بین درمان‌ها اصلاح کنند، به این معنی که می‌توانند هر زمان که بخواهند، زیر بغل‌شان را تمیز کنند.

لیزر موهای زیر بغل چقدر رایج است؟


دردسر اصلاح مداوم موهای زیر بغل، یک مشکل رایج برای زنان در تمامی سنین است. اگرچه وسوسه انگیز است که تیغ را کنار بگذاریم و از دردسر آن راحت شویم، بسیاری از زنان همچنان مقاومت می‌کنند. داشتن زیر بغل نرم نه تنها عالی به نظر می‌رسد، بلکه باعث می‌شود که استفاده از دئودورانت راحت‌تر شود و احساس تازگی داشته باشید.
این فرآیند به دلیل سطح کوچکی زیر بغل یک روش نسبتا سرراست است. هر جلسه درمانی می‌تواند به اندازه 10 دقیقه طول بکشد، هرچند ممکن است برای اطمینان از حذف همه موهای جدید انجام چند جلسه لازم باشد.

مواردی که لازم است قبل از لیزر موهای زائد از آن مطلع باشیدقبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل بهتر است به شش نکته زیر توجه داشته باشید:

درباره انواع درمان‌های مختلف حذف موی در دسترس تحقیق کنید

چهار نوع دستگاه لیزر وجود دارد: لیزر روبی (روبی استار)، لیزر الکساندرایت (کندلا جنتل لیز)، لیزر دیود (سوپرانو XL) و لیزر YAG (کوترا کولگلاید). لیزر روبی قدیمی ترین نوع لیزر حذف مو است، حتی برای موهای بسیار نازک موثر است، و به کسانی که دارای پوست روشن هستند توصیه می‌شود. لیزر الکساندرایت بر روی همه پوست‌های روشن اثر می‌کند، نواحی پوستی بزرگ را به سرعت درمان می‌کند و سریع‌ترین روش حذف موی در دسترس می‌باشد. لیزر دیود جدیدترین لیزر است و خطر آسیب پوستی کمی دارد. با این حال، به دلیل آن جدید بودن، اطلاعات زیادی در مورد نتایج پس از درمان این روش وجود ندارد. لیزر YAG برای افرادی که دارای پوست تیره هستند بهترین گزینه است و بیشتر از لیزرهای دیگر درد دارد.

پس از یک جلسه تمام موهای خود را از دست نخواهید داد

قبل از مشاهده یک تغییر قابل توجه، باید چند بار (حدود شش درمان) مراجعه کنید. حتی پس از آن، باید برای جلسات بررسی بعدی مراجعه کنید، زیرا در حالی که درمان‌های لیزری تعداد موهای بدن را کاهش می‌دهند، منجر به حذف دائمی موها نمی‌شوند.

برای پوست‌های روشن با موی تیره بهترین عملکرد را دارد

موهای بدن من عجیب است. بدن من بور طبیعی است و روی دست‌ها و پاها موهای بلوند دارم، اما بقیه بدنم، از جمله زیر بغل، موهای تیره دارد، بنابراین من یک متقاضی عالی خواهم بود. اگر پوست روشن یا موهای تیره نداشته باشید، به این معنا نیست که این روش برای شما کار نخواهد کرد؛ تنها به این معنی است که حذف موی لیزری ممکن است به خوبی روی شما اثر نداشته باشد.

باید ناحیه تحت درمان را تیغ بکشید

بله، این کار کاملا آزار دهنده است و به نوعی غیر منطقی به نظر می‌رسد. اما، این مسئله درد را به حداقل می‌رساند و اجازه می‌دهد تا لیزر رنگدانه فولیکول موی شما را درمان کند. همانطور که گفته می‌شود، نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

قبل از درمان موم نیاندازید و برنزه نکنید

شما می‌توانید قبل از درمان خود تیغ بکشید اما موم نیاندازید و یا برنزه نکنید. موم انداختن بر الگوهای رشد مو تاثیر می‌گذارد که به این معنی است که ممکن است نتایج شما را دچار تغییر کند. برنزه شدن ملانین موجود در سلول‌های پوستی شما را تحریک می‌کند و در صورت ترکیب با درمان لیزر موهای زائد به پوست شما آسیب می‌رساند.

از عرق کردن، استفاده از دئودورانت و پرفیوم برای 24- 48 ساعت باید اجتناب شود

همانطور که قبلا ذکر شد، پس از درمان خود، برنزه نکنید یا موم نیاندازید. اگرچه عرق کردن ممکن است اجتناب ناپذیر باشد، عرق کردن بیش از حد ممکن است باعث قرمزی شود. این وضعیت یک تجربه وحشتناک برای من بود زیرا می‌خواستم آن شب در یک مهمانی بیانسه شرکت کنم و هیچ راهی برای رقصیدن با خانم‌های مجرد بدون عرق کردن وجود نداشت. همچنین، هیچ دئودورانت یا عطری نباید استفاده می‌شد، زیرا ممکن است باعث عفونت شود. لازم است قبل از قرار دادن چیزهایی که ممکن است ناحیه را تحریک کند، اجازه دهید پوست تان بهبود یابد و نفس بکشد.

آن چه درطول جلسات درمان اتفاق می‌افتد؟


بیماران باید تا زمانی که موهای زیر بغل به طول کامل از بین بروند ، تحت دوره درمان لیزر قرار گیرند. در بعضی موارد، تغییرات را می‌توان بعد از یک جلسه درمانی مشاهده کرد، که موها نازک‌تر و رشد آن‌ها کندتر می‌شود. به این معنی که، بیماران می‌توانند پس از یک درمان، دفعات اصلاح را تا یک بار در هفته کاهش دهند. با این حال، برای حذف موها به طور دائم، باید چندین درمان انجام شود، که معمولا یک سال طول می‌کشد. پس از اتمام دوره، بیماران دیگر نیازی به تیغ کشیدن و یا موم انداختن ناحیه ندارند، به این معنی که قادر به صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی خواهند بود.

آیا لیرز موهای زیر بغل بی خطر است؟


اگرچه حذف موها با لیزر ممکن است خشن به نظر برسد، اما در حقیقت برای زیر بغل بی‌خطر است. در واقع، به طور نسبتا ملایم روی پوست شما اثر می‌کند، و درد کمی در طول فرآیند و یا بعد از آن وجود دارد. از آنجا که زیر بغل یک ناحیه کوچک است، درمان معمولا کمتر از 10 دقیقه طول می‌کشد - به همین دلیل است که برخی از مردم پیشنهاد می‌کنند که حذف موهای زیر بغل را قبل از نواحی بزرگتر پوست امتحان کنید.
با این حال ممکن است بعضی از بیماران با یک یا چند مورد عوارض جانبی گذرا و موقتی مواجهه شوند که عبارت اند از:

  • تحریک پوست
  • تغییرات رنگدانه‌ها
  • جای زخم

هزینه


هزینه موهای زائد زیر بغل بسته به تعرفه‌های پزشک، تجربه پزشک، ضخامت و حجم مو، رنگ مو و پوست بدن و تعداد جلساتی که بیمار نیاز دارد تا به طور کامل از موهای زائد خلاص شود متفاوت است. توصیه می‌شود قبل از شروع درمان با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نموده و درباره میزان جلسات مورد نیاز، طول درمان و هزینه‌های آن اطلاعات کافی و لازم را کسب نمایید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است